Laptop z dotykowym ekranem

W ostatnim czasie laptopy z dotykowym ekranem zyskały dużą popularność. Czy warto kupić laptopa z dotykowym ekranem, czy lepiej postawić na tego standardowego? Jeśli myślisz, że cena laptopa dotykowego jest wyższa od tego zwykłego, to nie zawsze tak jest.

Dlaczego warto kupić laptop z dotykowym ekranem?

Istnieje kilka powodów, dla których zakup laptopa z dotykowym ekranem jest korzystne, należą do nich:

  • brak konieczności używania myszki,
  • szybka obsługa systemu Windows 10,
  • wydajniejszy niż tablet,
  • wyposażony w fizyczną klawiaturę.

Niestety laptop z dotykowym ekranem, jak każde inne urządzenie ma wady, nie są one jednak aż tak uciążliwe. Laptop z dotykowym ekranem jest większy i cięższy niż tradycyjny tablet, natomiast może to być też zaletą. Większy ekran zapewni Ci większy komfort podczas oglądania filmów.

Jeśli chodzi o laptopy z dotykowym ekranem, to wyróżnia się ich trzy typy:

  • Zwykły laptop, który oferuje tylko dotykową funkcję ekranu.
  • Laptopy konwertowalne – to szeroka grupa ultrabooków. Producenci wykorzystują różne mechanizmy, które pozwalają zmienić laptop w tablet, na przykład:

– Urządzenie z obrotowym i składanym ekranem, który jest umieszczony na specjalnym zawiasie.

– Urządzenie z dwoma ekranami.

– Laptop z ekranem obracanym w ramce.

– Możliwość odchylenia ekranu o 360 stopni.

  • Laptopy hybrydowe – Tego rodzaju laptopy mogą zamienić się w tablety, bo mają one funkcję 2 w 1. Klawiatura wraz z touchpadem jest w rzeczywistości stacją dokującą dla wyświetlacza, który po odpięciu działa jak tablet. Różnica pomiędzy zwykłym tabletem, a tym otrzymanym z laptopa hybrydowego polega na większej przekątnej ekranu i większej wadze tabletu otrzymanego z laptopa.

Laptop hybrydowy to alternatywa dla tradycyjnego tabletu czy notebooka. Dzięki temu nie musisz kupować tych wszystkich urządzeń oddzielnie, ale możesz postawić na jedno, które spełnia wiele funkcji.

Cena laptopa z dotykowym ekranem

Cena laptopa z dotykowym ekranem jest zróżnicowana. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujesz. Na przykład za Apple Macbook Pro 15 z Touch Bar zapłacisz około 12 200 złotych, a Hewlett-Packard ProBook 440 G3 to koszt około 3400 złotych. Każdy ma szansę znaleźć laptopa dotykowego, który odpowiada jego możliwością finansowym. Czasem lepiej jest kupić jednego laptopa, który będzie pełnił obie te funkcje, niż dwa oddzielne urządzenia, co wyniesie Cię jeszcze więcej.

Może wydawać Ci się, że zrobiłeś dobrze, bo kupiłeś laptopa i tablet, przez co zaoszczędziłeś pieniądze, ale po przeliczeniu wcale tak nie jest. Mając w planie zakup laptopa czy tabletu, rozważ różne opcje i nie ograniczaj się do jednego typu sprzętu.

Dodaj komentarz