Laptop w leasing – na czym to polega?

Żeby mieć laptopa, wcale nie musisz go kupować, możesz go po prosty wypożyczyć w nowy sposób, czyli wziąć w leasing. Leasing jest taką nowoczesną formą wypożyczenia sprzętu. W jego ramach można wypożyczyć zarówno komputer, jak i drukarkę oraz każdy inny sprzęt IT. Do tej pory najpopularniejszą wersją leasingu była ta samochodowa. Teraz leasing wchodzi także do innych branż. Laptop w leasing naprawdę opłaca się wziąć i przemawia za tym bardzo wiele zalet.

  1. Nie musisz na jeden raz wydawać dużo pieniędzy

Kiedy kupujesz laptopa, konieczne jest wydanie na jeden raz naprawdę dużo pieniędzy. Natomiast w momencie, kiedy bierzesz go w leasing, to nie musisz na jeden raz wydawać bardzo dużo pieniędzy. Będziesz wydawać tak, jak w kredycie ratalnym, natomiast w momencie, gdy nie możesz sobie pozwolić na kredyt, konieczne jest poszukanie innego rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest właśnie leasing. Dzięki leasingowi nie płacisz całej kwoty kredytu tylko tyle pieniędzy, ile wynosi jedna rata.

  1. Raty leasingowe możesz wrzucić w koszty

Każda rata leasingu na Twojego laptopa może być rozliczona i możesz ją odpisać od swojego podatku. Jeżeli chcesz odliczyć ją od podatku, wystarczy, że przekażesz dokumenty leasingowe swojej księgowej. To znacząco zmniejszy wysokość podatku dochodowego w Twojej firmie. Jednak jak widzisz, z leasingiem masz do czynienia tylko wtedy, kiedy w grę wchodzi właśnie zakup na firmę.

  1. Po skończeniu leasingu możesz wymienić urządzenie

Jeżeli laptopy biznesowe, które były brane w leasing, dobiegają końca z umową i są już w pewien sposób „spłacone”, możesz wymienić je na inne. Zazwyczaj leasing trwa tylko dwa lata i po tym czasie masz już możliwość wymienienia swoich urządzeń na nowe. To jest bardzo przydatne w takich branżach, w których trzeba przez cały czas utrzymywać doskonałą jakość urządzeń, z których się korzysta. Jeżeli pracujesz w branży, w której konieczne jest ciągłe posiadanie nowego sprzętu, taka opcja będzie doskonałym rozwiązaniem.

  1. Możesz też odkupić laptopa po niższej cenie

Notebooki, które były wzięte w leasing, możesz też odkupić od firmy leasingowej po zakończeniu okresu leasingowego. Oznacza to, że jeżeli leasing na laptopa trwał dwa lata i przez ten czas spłacałeś wszystkie jego raty, a teraz umowa dobiega końca, to nie musisz wymieniać urządzeń na inne. Możesz je po prostu odkupić. Oznacza to, że za niższą cenę możesz mieć je po prostu na własność. Taka forma jest bardzo dobra, bo zakup laptopa po skończonym okresie leasingowym będzie Cię kosztował o wiele mniej niż zakup nowego, czy nawet używanego urządzenia.

Dodaj komentarz