Laptopy do grania i ich najważniejsze parametry

Laptopy dla graczy muszą spełniać określone wymagania. Nie może to być laptop tani, bo na takim zapalony miłośnik najnowszych gier komputerowych nie będzie w stanie zagrać w najnowszą wersję gry. Laptop gamingowy musi spełniać określone wymagania techniczne, by z powodzeniem mógł odtwarzać gry komputerowe.

Podstawowe cechy dobrego laptopa do gier

Do podstawowych cech dobrego laptopa do gier należą:

  • Dobrej klasy karta graficzna. Absolutnie zawsze laptop dla gracza musi mieć kartę dedykowaną. Dobrze jest, jeśli jest to karta najnowszej generacji, bo taka jest stanie odtwarzać najnowsze gry. Od rodzaju karty zależy też to, jaka jest jej wydajność.
  • Wydajny procesor – najlepiej by ten był w technologii i7. Kiedy kupuje się laptop do gier, należy sprawdzić jak wygląda ranking laptopów i czy w danym modelu procesor nie ogranicza możliwości karty graficznej. Takie sytuacje bowiem się zdarzają.
  • Stosunkowo duży ekran. Pokonywanie poszczególnych etapów gry jest łatwiejsze, kiedy gracz dysponuje ekranem o większym rozmiarze. Najlepiej sprawdzają się te od 15 do 17 cali.
  • Rozdzielczość ekranu. Im jest ona lepszej kategorii, tym komfort podczas grania jest większy. Najlepiej by była to rozdzielczość w wersji Full HD.
  • Dobrej jakości głośniki, bo tylko takie są w stanie generować dobrej jakości dźwięk. Takie głośniki oczywiście muszą być wbudowane w laptop.
  • Pamięć RAM – im pojemniejsza, tym lepiej.

Najlepszy laptop do gier powinien być też wyposażony w podświetlaną klawiaturą, bo taka ułatwia granie nawet w niesprzyjających, nocnych warunkach. Dobry laptop do gier nie jest tani. Jednak jeśli chce się mieć urządzenie, które będzie funkcjonalne i z którego będzie można korzystać przez dłuższy czas, nie powinno się na nim oszczędzać. Tani laptop do gier niekoniecznie musi sprawdzić się w przypadku najnowszych gier, a już na pewno okaże się bezużyteczny za kilka lat. Zapaleni miłośnicy gier komputerowych powinni inwestować w sprzęt wysokiej klasy. Ten o mniejszych możliwościach można kupować małym dzieciom, które dopiero zaczynają swoje przygody z grami komputerowymi.

Obecnie często organizuje się promocje na laptopy i dlatego solidny laptop do gier można kupić na korzystne raty. Taki zakup na pewno bardziej będzie się opłacał niż kupienie laptopa do gier o małych możliwościach, ale za gotówkę. Zakup na raty zazwyczaj nie jest większym wydatkiem, a jest szansą na posiadanie urządzenia lepszej klasy i o zdecydowanie większych możliwościach.

Dodaj komentarz